17.02.2019: Radňov – H. Brod 23. 2. 2019
Pojedeme os. vlakem z Jihlavy 7,27 do Havlíčkova Brodu příjezd do H. Brodu 7,51 hod. Přestoupíme na vlak z odjezdem z H. Brodu 8,07 hod. Příjezd do Radňova 8,25 hod. Půjdeme po MTZ do H. Brodu, délka vycházky asi 13 km. Odjezd z H. Brodu do Jihlavy vlakem buď ve 14,05 (je zde plánovaná výluka mezi Šlapanovem a Dobronínem) nebo 16,05 hod. Příjezd do Jihlavy 14,34, nebo 16,35 hod. Na vycházku zve Petr

10.02.2019: ZIMA NA JIHU . sobota 16. února 2019
Odjezd rychlíku do stanice Počátky-Žirovnice: (jízdenka zpáteční Počátky-Žirovnice) Jihlava 9,25 h , Jihlava město 9,29 h Trasa 12 km (lze zkrátit): Stojčín – les Budín – Žirovnice Hutní a Mlýnský rybník, památky města – rybník Budín – Panistávek – Stojčín Občerstvení v restauraci hotelu Artaban. Zpáteční rychlík ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 hodin. připravili Mirek a Marta

02.02.2019: Za sv. Valentýnem - V neděli 10. 2. 2019
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,45 hod. Ji. město 10,48 hod. St. Hory 10,51 hod. Jízdenka do Rantířova. Turisté, kteří půjdou z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží, kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Odtud půjdeme přes Vyskytnou ke kapličce sv. Antonína Paduánského. Od kapličky se vydáme do Rantířova, kde je možnost se občerstvit v restauraci U Golema. Délka nenáročné vycházky asi 10 km. Kdo ještě bude mít sílu a chuť a dovolí to počasí, může jít pěšky do Jihlavy. Vlak z Rantířova pojede ve 14,57 nebo 16,59 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá

Z Dolní Cerekve do Batelova
Dva jihlavské odbory Klubu českých turistů Čeřínek a Bedřichov se domluvily a v sobotu 11. 11. 2017 se společně vydaly na podzimní vycházku z Dolní Cerekve do Batelova.

Pod vedením Majky Novákové se 13 čeřínkovských a 9 bedřichovských turistů vydalo od vlakového nádraží v Dolní Cerekvi neznačenou cestou směrem do Rohozné přes Zadní Pole do Bezděčína a Batelova.
Slunce a kupovité mráčky spolu s větrem malovaly krajinu, která se měnila přímo před očima. Nádherné výhledy jsme si užívali. Ten vítr byl dost studený, ale vymalovaná příroda a hřející sluníčko všechno vynahradilo.

v D. Cerekvi

Majka nás vítá

kostel v D. Cerekvi

podzim na zahrádce

z Cerekve

kraj pod Čeřínkem

dnes je vidět i Javořice

cesta do Rohozné

PŘIDEJ !

před Rohoznou

svačinka v Rohozné

Cesta ubíhala velmi rychle, ani jsme se nenadáli, a byli jsme u Zadního Pole. Prošli jsme malebnou krajinou kolem rybníčků .

v dálce se klidně pasou srnky

rybníčky v osadě Zadní Pole

osada Zadní Pole

ještě následky vichřice

V Bezděčíně jsme obdivovali pěknou a čistou náves. Voda se v rybníčku na návsi ale netřpytila. Byl vypuštěný a připravený k bagrování a čištění.

k Bezděčínu

Bezděčínská náves

Z Bezděčína už nebylo daleko do Batelova. Blížilo se poledne, tak už se všichni těšili do restaurace „Na Západě“ v Batelově.

k Batelovu

do restaurace Na Západě

Ošlehaní studeným větrem jsme potřebovali něco teplého, většinou si vystačíme polévkou. V restauraci bylo dostatek místa pro všechny. Na každém stole ležel jídelní lístek „ Svatomartinské menu“ s nabídkou husí polévky, různých játrových specialit, husa s knedlíkem (bramborovým i houskovým) atd. Obsluha k nám přišla brzy po našem příchodu a měli jsme si objednat nápoje. Je to tak zavedené téměř v každé restauraci, tak jsme se nijak nedivili a objednali si nápoje. Ty jsme taky vzápětí dostali. Ale potom se už nic nedělo. Čekali jsme, že obsluha přijde objednávat jídlo, ale nic. Po chvíli, kdy už jsme na stole neměli nic, kromě prázdných sklenic a zmíněného jídelního lístku, přišla obsluha (příjemná teda nebyla), jestli budeme platit. Podivili jsme se tomu, že jsme si ještě nestačili nic objednat. Tak nám docela ostře bylo řečeno, že jídlo je jen na objednávku. To jsme ovšem vůbec nevěděli, ale že by ani polévka nebyla pro náhodné příchozí, to nás trochu rozladilo. Nikde žádná rezervace, ani žádní jiní hosté (jen jedna, taky nespokojená rodinka). Nikdo nás předem neinformoval, že se tu dnes nenajíme, ale takové jednání nás překvapilo. Nejsme nároční, pochopíme, že se husa nedá nabízet bez dřívější objednávky, ale polévka? Při odchodu jsme hledali nějaké upozornění, nebo něco podobného, které jsme třeba při příchodu přehlédli, ale to jsme nenašli. Byl tam jen vyvěšen list, oznamující, že je obsluha povinna vydat účtenku, ale ani ta nám nebyla vydaná (jen, kdo si o ni požádal). Každý týden jsme na cestách, ale takovou zkušenost nepamatujeme. Pokud má restaurace otevřeno, tak nás všude uspokojili, všude jsme se domluvili. Dokonce i někde, když měli ještě zavřeno – viz. minulý týden na Křemešníku.

v restauraci

Opustili jsme restauraci a odebrali se na nádraží.

cesta k nádraží

v čekárně před odjezdem vlaku

Zkušenost v restauraci jsme hodili za hlavu a připomněli jsme si dnešní 14 km dlouhou cestu s krásnými výhledy, pochválili jsme Majku za dobře vybranou pohodovou trasu a krásné podzimní slunečné počasí.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 12. 11. 2017 | 723 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V.a J. Veselí, P. Varhaníková |